Regular season Standings Games W D L GD Pts
1. Veszprem 18 17 0 1 561 : 413 51
2. Vardar 18 15 0 3 531 : 462 45
3. Meshkov Brest 18 13 0 5 508 : 459 39
4. PPD Zagreb 18 12 0 6 480 : 417 36
5. Tatran Prešov 18 11 0 7 539 : 500 33
6. Nexe 18 5 1 12 449 : 512 16
7. Metalurg 18 5 1 12 397 : 445 15
8. Borac m:tel 18 4 1 13 464 : 537 13
9. Vojvodina 18 2 4 12 444 : 511 10
10. Radnički 18 2 1 15 472 : 589 7
Listed local starting time
All match reports are unofficial
By round | By date
League - by round
1. round
31.08.Meshkov Brest:Borac m:tel31:27B|D|P
02.09.Tatran Prešov:Veszprem29:32B|D|P
06.09.Nexe:PPD Zagreb19:35B|D|P
06.09.Vardar:Metalurg27:21B|D|P
10.09.Radnički:Vojvodina24:24B|D|P
2. round
27.08.Vojvodina:Veszprem19:32B|D|P
10.09.Borac m:tel:Vardar22:31B|D|P
11.09.Meshkov Brest:Nexe29:26B|D|P
12.09.PPD Zagreb:Tatran Prešov21:25B|D|P
13.09.Metalurg:Radnički35:22B|D|P
3. round
18.09.Radnički:Borac m:tel29:27B|D|P
20.09.Meshkov Brest:PPD Zagreb28:29B|D|P
20.09.Veszprem:Metalurg33:21B|D|P
20.09.Tatran Prešov:Vojvodina36:30B|D|P
21.09.Vardar:Nexe32:21B|D|P
4. round
30.08.Metalurg:Tatran Prešov34:28B|D|P
05.09.Borac m:tel:Veszprem29:33B|D|P
24.09.PPD Zagreb:Vojvodina29:24B|D|P
27.09.Nexe:Radnički29:23B|D|P
08.11.Meshkov Brest:Vardar30:22B|D|P
5. round
16.09.Veszprem:Nexe36:18B|D|P
27.09.Tatran Prešov:Borac m:tel42:20B|D|P
30.09.Vardar:PPD Zagreb32:29B|D|P
01.10.Meshkov Brest:Radnički29:28B|D|P
22.10.Vojvodina:Metalurg22:25B|D|P
6. round
04.10.Nexe:Tatran Prešov26:27B|D|P
08.10.Borac m:tel:Vojvodina25:25B|D|P
22.10.Vardar:Radnički39:33B|D|P
05.11.PPD Zagreb:Metalurg10:0B|D|P
05.11.Veszprem:Meshkov Brest31:26B|D|P
7. round
13.09.Veszprem:Vardar31:23B|D|P
25.10.Vojvodina:Nexe26:26B|D|P
25.10.PPD Zagreb:Radnički27:18B|D|P
25.10.Metalurg:Borac m:tel24:17B|D|P
18.12.Tatran Prešov:Meshkov Brest26:22B|D|P
8. round
15.10.Meshkov Brest:Vojvodina34:22B|D|P
24.10.Vardar:Tatran Prešov32:26B|D|P
07.11.Borac m:tel:PPD Zagreb24:30B|D|P
08.11.Radnički:Veszprem24:28B|D|P
01.02.Metalurg:Nexe23:21B|D|P
9. round
31.08.Vojvodina:Vardar21:26B|D|P
22.10.Veszprem:PPD Zagreb27:22B|D|P
15.11.Tatran Prešov:Radnički43:28B|D|P
15.11.Nexe:Borac m:tel25:21B|D|P
01.03.Meshkov Brest:Metalurg25:23B|D|P
10. round
11.11.PPD Zagreb:Nexe32:29B|D|P
07.12.Vojvodina:Radnički31:23B|D|P
09.12.Veszprem:Tatran Prešov37:25B|D|P
10.12.Borac m:tel:Meshkov Brest31:36B|D|P
10.12.Metalurg:Vardar20:26B|D|P
11. round
13.12.Tatran Prešov:PPD Zagreb24:23B|D|P
13.12.Nexe:Meshkov Brest25:28B|D|P
13.12.Vardar:Borac m:tel31:26B|D|P
17.12.Radnički:Metalurg29:24B|D|P
18.12.Veszprem:Vojvodina31:26B|D|P
12. round
18.10.Borac m:tel:Radnički34:32B|D|P
08.11.Vojvodina:Tatran Prešov25:29B|D|P
14.12.Metalurg:Veszprem22:27B|D|P
16.12.PPD Zagreb:Meshkov Brest21:24B|D|P
17.12.Nexe:Vardar27:30B|D|P
13. round
03.12.Radnički:Nexe29:30B|D|P
03.12.Vojvodina:PPD Zagreb23:28B|D|P
04.02.Tatran Prešov:Metalurg31:22B|D|P
04.02.Vardar:Meshkov Brest28:25B|D|P
09.02.Veszprem:Borac m:tel32:18B|D|P
14. round
07.02.Metalurg:Vojvodina26:26B|D|P
07.02.Nexe:Veszprem21:37B|D|P
07.02.Radnički:Meshkov Brest26:33B|D|P
07.02.PPD Zagreb:Vardar25:22B|D|P
13.02.Borac m:tel:Tatran Prešov37:30B|D|P
15. round
24.02.Metalurg:PPD Zagreb20:23B|D|P
25.02.Meshkov Brest:Veszprem17:29B|D|P
25.02.Tatran Prešov:Nexe32:25B|D|P
25.02.Vojvodina:Borac m:tel27:24B|D|P
26.02.Radnički:Vardar29:38B|D|P
16. round
18.02.Nexe:Vojvodina28:23B|D|P
06.03.Borac m:tel:Metalurg27:21B|D|P
07.03.Meshkov Brest:Tatran Prešov30:24B|D|P
07.03.Radnički:PPD Zagreb29:45B|D|P
07.03.Vardar:Veszprem28:21B|D|P
17. round
04.02.Veszprem:Radnički40:24B|D|P
28.02.Tatran Prešov:Vardar29:34B|D|P
03.03.PPD Zagreb:Borac m:tel30:25B|D|P
04.03.Nexe:Metalurg25:19B|D|P
11.03.Vojvodina:Meshkov Brest24:35B|D|P
18. round
09.02.Vardar:Vojvodina30:26B|D|P
01.03.PPD Zagreb:Veszprem21:24B|D|P
14.03.Radnički:Tatran Prešov22:33B|D|P
15.03.Metalurg:Meshkov Brest17:26B|D|P
18.03.Borac m:tel:Nexe30:28B|D|P
By round | By date
Final 4 - by round
25.03.Meshkov Brest:Nexe28:24
25.03.PPD Zagreb:Tatran Prešov33:26
Semifinal
27.03.Vardar:Meshkov Brest28:32
27.03.Veszprem:PPD Zagreb25:24
Third place match
29.03.Vardar:PPD Zagreb23:26
Final
29.03.Veszprem:Meshkov Brest32:21
21.11.Vojvodina:Celje PL26:31
15.11.Meshkov Brest:Metalurg Skopje35:30
14.11.Tatran Presov:Vojvodina35:26
14.11.Vardar:Dinamo Pančevo42:32
07.11.Gorenje Vel.:PPD Zagreb23:25
07.11.Celje PL:Nexe27:27
Next fixtures
28.11.Nexe:Vardar19:00h
28.11.Metalurg Skopje:Tatran Presov20:45h
01.12.PPD Zagreb:Dinamo Pančevo20:00h
05.12.Meshkov Brest:PPD Zagreb18:00h
05.12.Vardar:Vojvodina17:30h
05.12.Dinamo Pančevo:Nexe19:00h
Listed local starting times