Regular season Standings Games W D L GD Pts
1. Tatran Prešov 18 15 0 3 605 : 493 45
2. PPD Zagreb 18 13 1 4 567 : 496 40
3. Vardar 18 12 1 5 530 : 458 37
4. Meshkov Brest 18 12 1 5 496 : 461 37
5. Metalurg 18 8 4 6 462 : 441 28
6. Nexe 18 7 3 8 511 : 499 24
7. Vojvodina 18 7 0 11 460 : 497 21
8. Borac m:tel 18 5 0 13 428 : 528 15
9. Lovćen 18 3 2 13 459 : 554 11
10. Partizan 18 2 0 16 430 : 521 6
Listed local starting time
All match reports are unofficial
By round | By date
Liga - by round
1. round
05.09.Meshkov Brest:Tatran Prešov28:30B|D|P
07.09.Borac m:tel:Lovćen26:33B|D|P
07.09.Partizan:Vojvodina23:25B|D|P
07.09.Metalurg:Vardar28:28B|D|P
10.09.PPD Zagreb:Nexe37:30B|D|P
2. round
12.09.Lovćen:Metalurg23:29B|D|P
14.09.Vardar:Partizan33:26B|D|P
14.09.PPD Zagreb:Borac m:tel44:20B|D|P
14.09.Vojvodina:Meshkov Brest24:31B|D|P
17.09.Nexe:Tatran Prešov34:32B|D|P
3. round
21.09.Partizan:Lovćen26:23B|D|P
21.09.Tatran Prešov:Vojvodina37:26B|D|P
21.09.Nexe:Borac m:tel33:19B|D|P
28.09.Meshkov Brest:Vardar23:27B|D|P
14.12.Metalurg:PPD Zagreb27:27B|D|P
4. round
28.09.Nexe:Vojvodina22:29B|D|P
29.09.PPD Zagreb:Partizan36:24B|D|P
01.10.Borac m:tel:Metalurg22:26B|D|P
02.10.Vardar:Tatran Prešov34:37B|D|P
13.12.Lovćen:Meshkov Brest24:30B|D|P
5. round
05.10.Metalurg:Nexe24:24B|D|P
05.10.Vojvodina:Vardar21:30B|D|P
05.10.Tatran Prešov:Lovćen32:29B|D|P
05.10.Partizan:Borac m:tel20:22B|D|P
06.10.Meshkov Brest:PPD Zagreb21:19B|D|P
6. round
08.10.Vojvodina:Lovćen30:23B|D|P
08.10.Vardar:Nexe29:27B|D|P
09.10.Metalurg:Partizan26:21B|D|P
15.10.PPD Zagreb:Tatran Prešov42:34B|D|P
10.12.Borac m:tel:Meshkov Brest24:32B|D|P
7. round
10.10.Tatran Prešov:Borac m:tel41:21B|D|P
16.10.Vardar:Lovćen36:19B|D|P
23.10.Vojvodina:PPD Zagreb27:29B|D|P
24.10.Partizan:Nexe25:30B|D|P
18.02.Meshkov Brest:Metalurg27:24B|D|P
8. round
25.10.Metalurg:Tatran Prešov23:32B|D|P
26.10.Borac m:tel:Vojvodina28:27B|D|P
27.10.PPD Zagreb:Vardar30:29B|D|P
27.10.Nexe:Lovćen26:26B|D|P
04.12.Partizan:Meshkov Brest23:27B|D|P
9. round
08.11.Vardar:Borac m:tel28:24B|D|P
08.11.Lovćen:PPD Zagreb34:35B|D|P
09.11.Meshkov Brest:Nexe26:20B|D|P
09.11.Vojvodina:Metalurg24:30B|D|P
09.11.Tatran Prešov:Partizan46:19B|D|P
10. round
13.11.Tatran Prešov:Meshkov Brest31:22B|D|P
15.11.Lovćen:Borac m:tel27:23B|D|P
16.11.Vojvodina:Partizan21:20B|D|P
17.11.Nexe:PPD Zagreb27:31B|D|P
17.12.Vardar:Metalurg21:22B|D|P
11. round
19.11.Metalurg:Lovćen19:19B|D|P
20.11.Tatran Prešov:Nexe43:37B|D|P
20.11.Partizan:Vardar27:28B|D|P
26.11.Borac m:tel:PPD Zagreb24:25B|D|P
29.01.Meshkov Brest:Vojvodina32:23B|D|P
12. round
29.11.Lovćen:Partizan31:28B|D|P
07.12.PPD Zagreb:Metalurg25:29B|D|P
07.12.Vardar:Meshkov Brest29:24B|D|P
08.12.Borac m:tel:Nexe31:27B|D|P
08.12.Vojvodina:Tatran Prešov24:25B|D|P
13. round
04.02.Metalurg:Borac m:tel36:18B|D|P
08.02.Meshkov Brest:Lovćen34:28B|D|P
08.02.Vojvodina:Nexe28:24B|D|P
12.02.Partizan:PPD Zagreb30:31B|D|P
19.02.Tatran Prešov:Vardar27:29B|D|P
14. round
13.02.Lovćen:Tatran Prešov22:39B|D|P
15.02.Borac m:tel:Partizan26:21B|D|P
25.02.Vardar:Vojvodina23:25B|D|P
25.02.PPD Zagreb:Meshkov Brest26:20B|D|P
27.02.Nexe:Metalurg27:23B|D|P
15. round
28.02.Lovćen:Vojvodina25:28B|D|P
01.03.Nexe:Vardar32:25B|D|P
01.03.Partizan:Metalurg23:22B|D|P
01.03.Tatran Prešov:PPD Zagreb31:28B|D|P
02.03.Meshkov Brest:Borac m:tel31:27B|D|P
16. round
06.03.Lovćen:Vardar22:42B|D|P
09.03.Nexe:Partizan29:18B|D|P
09.03.Metalurg:Meshkov Brest25:26B|D|P
09.03.Borac m:tel:Tatran Prešov27:29B|D|P
09.03.PPD Zagreb:Vojvodina40:29B|D|P
17. round
12.03.Tatran Prešov:Metalurg27:20B|D|P
14.03.Lovćen:Nexe24:33B|D|P
15.03.Vardar:PPD Zagreb33:24B|D|P
18.03.Meshkov Brest:Partizan33:28B|D|P
18.03.Vojvodina:Borac m:tel22:26B|D|P
18. round
03.12.PPD Zagreb:Lovćen38:27B|D|P
04.03.Metalurg:Vojvodina29:27B|D|P
11.03.Nexe:Meshkov Brest29:29B|D|P
11.03.Borac m:tel:Vardar20:26B|D|P
24.03.Partizan:Tatran Prešov28:32B|D|P
By round | By date
Final 4 - by round
Semifinal
11.04.PPD Zagreb:Vardar22:30B|D|P
11.04.Tatran Prešov:Meshkov Brest30:31 pen.B|D|P
Third place match
13.04.PPD Zagreb:Tatran Prešov36:28B|D|P
Final
13.04.Vardar:Meshkov Brest29:27B|D|P
20.09.Nexe:Gorenje Vel.24:24
20.09.Vojvodina:Metalurg Skopje21:19
19.09.Vardar:Tatran Presov32:28
19.09.PPD Zagreb:Celje PL25:25
19.09.Meshkov Brest:Dinamo Pančevo29:26
12.09.Gorenje Vel.:Dinamo Pančevo34:24
Next fixtures
03.10.Meshkov Brest:Nexe18:15h
03.10.Tatran Presov:Dinamo Pančevo19:00h
03.10.Metalurg Skopje:PPD Zagreb20:45h
17.10.Vardar:PPD Zagreb17:30h
17.10.Dinamo Pančevo:Celje PL19:15h
18.10.Vojvodina:Meshkov Brest17:00h
Listed local starting times