Croatia osiguranje na kraju 3.

Zagrepčani su u susretu za 3. mjesto svladali Tatran 31:29.

Croatia osiguranje - Tatran

U utakmici za 3. mjesto prve sezone SEHA lige Croatia osiguranje opravdalo je ulogu favorita i svladalo Tatran iz Prešova 31:29. Bila je to izjednačena utakmica do 15. minute i 5:5. Tada se domaći odvajaju najprije na +2, a potom u 24. minuti i na +4, 11:7. Slovaci su do kraja poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak na 3 gola, završilo je 14:11. Međutim, rukometaši Tatrana nisu htjeli potpisati predaju, u 2. poluvrijeme ulaze motiviraniji i brzo hvataju priključak, u 38. minuti bilo je 16:16, a već u 43. gosti prvi put vode, 17:18. Susret je prelomljen u razdoblju od 48. do 54. minute. Zagreb nakon 22:22 u 48. odlazi na 28:23 i Tatran više nije imao snage, a ni vremena za povratak. Slovaci do kraja ipak uspijevaju ublažiti poraz na konačnih 31:29 za Croatia osiguranje. Zagreb je tako osvojio 3. mjesto na kraju premijerne sezone SEHA lige, a na konferenciji za medije trener Ivica Obrvan nije krio razočaranje:"Odigrali smo utakmicu za prestiž. Malo smo još razočarani jučerašnjim neuspjehom. Očekivao sam da ćemo igrati u finalu pa i osvojiti naslov prvaka, ali sinoć nismo bili pravi. Zadovoljan sam pobjedom na ovoj utakmici, ideja je bila pobijediti, ali i pokušati odmoriti glavne igrače jer nas očekuju dvije važne utakmice u slijedećih 7 dana. Mislim da smo u tome uspjeli i sada se okrećemo derbiju s NEXE-om u srijedu i četvrtfinalu Lige prvaka protiv Kiela u subotu."

Đorđe Rašić, trener Tatrana:
"Zadovoljan sam utakmicom, Zagreb je ipak veleiki favorit protiv nas što je i pokazao na terenu. Moji glavni igrači bili su dosta umorni, Kristopans je danas potpuno pao, imao je šut 5/16, a zamjenu za njega nemamo. Došli smo na ovaj Final 4 rasterećeno odigrati dvije utakmice, a jučer smo imali šansu i ući u finale. Nismo uspjeli tako da je danas bilo još teže motivirati moje igrače, ali sve u svemu sam zadovoljan.

Statistiku utakmice pronađite na naslovnoj strani ispod tablice.