Vardar preko Zagreba u finale

Iako se igralo u zagrebačkoj Areni, momčadi iz Skoplja to nije bio problem i u prvom finalu SEHE gledat ćemo obračun dvaju klubova iz Makedonije

Croatia osiguranje - Vardar PRO

Rukometaši Vardara PRO zasluženo su izborili finale prve sezone SEHA lige. U drugom polufinalu svladali su Croatia osiguranje pred njihovom publikom s tijesnih 30:29 te tako izborili finale protiv Metalurga. Zagrebaši su bolje otvorili, poveli 3:0, no u 10. minuti Vardar se vraća, 5:5. Zagreb se još par puta odlijepio na +2 no uporni Makedonci nisu dopuštali da domaći steknu veću prednost. U 20. minuti bilo je 10:10, u 24. 12:12, a na kraju prvog dijela Zagreb ipak vodi 14:13. Cijelo drugo poluvrijeme igralo se gol za gol, Zagreb je vodio, Vardar sustizao. Kada je Špiler s dva gola u 48. minuti ponovno dignuo na 25:23, činilo se da gosti više neće imati snage za povratak. No bio je to samo kratkotrajni pad u igri Vardara. Gosti u 53. minuti najprije poravnavaju na 25:25, a potom i potpuno preokreću susret. U 56. minuti dolaze do vodstva 27:26 i stavljaju Zagrebaše u poziciju lovca. Vremena je ostalo malo i svaki gol bio je zlata vrijedan. Igralo se gol za gol do 59. minute. David Špiler poravnava na 29:29, a potom Vlatko Jovčevski zabija za konačnih 30:29 za Vardar. Zagreb je imao posljednji napad za poravnanje, Ivica Obrvan je pozvao minutu odmora. Tri puta su suci vraćali na deveterac za Zagreb, ali Zagrebaši ipak nisu uspjeli poravnati i slavlje gostiju moglo je početi.
Ivica Obrvan, trener Croatia osiguranja: "Čestitam Vardaru na prolasku u finale. Moji igrači danas nisu bili pravi, i to nas je koštalo prolaska.Prihvatili smo ulogu favorita uoči susreta no to nismo opravdali na terenu Igrači nisu bili u utakmici, mislili su da će pobjeda doći sama od sebe. Ne možemo se vaditi ni na umor ni na suce, Vardar je iskoristio svoje šanse i zasluženo odlazi u finale."

Veselin Vujović trener Vardara PRO: "Ja u svaku utakmicu ulazim sa željom za pobjedom, tako i danas. Pobijedila je sretnija momčad, mi smo svoje šanse iskoristili, Zagreb nije. Sretan sam jer smo pobijedili jaku momčad pred njihovom publikom i što ćemo sutra igrati u finalu."

Croatia osiguranje - Vardar PRO 29:30 (14:13)