Sutjeska namučila Croatia osiguranje

Nikšićani do kraja utakmice prijetili, Obrvan: "Dobili smo na iskustvo i kvalitet"

Croatia osiguranje - Bosna

Niko nije vjerovao da Sutjeska može do samog kraja namučiti veliki Zagreb, međutim Nikšićani su odigrali kao da je u pitanju borba za goli život, ginuli su za svaku loptu i na kraju zaslužili aplauz za ovu priliku dobro popunjene dvorane. Već nakon poluvremena kada je bilo 18:18 stekao se utisak da su gosti iz Zagreba i te kako umorni nakon duela sa Metalurgom u osmini finala Lige šampiona, da bi u nastavku Sutjeska povela cepelinom koji su izveli Šekarić i Nikolić.

Zagreb je preko Kopljara vratio vođstvo i postavio stvari na svoje mjesto, da bi Vučković pet minuta prije kraja izjednačio na 28:28, a zatim u narednom napadu Čizmović promašio sedmerac. Šampion Hrvatske je ponovo dodao gas i rutisnki priveo meč kraju. Najbolji na meču bio je golman domaćih Marko Rajković koji je činio čuda na golu.

Božo Mušikić, trener Sutjeske: Odigrali smo odličnu utakmicu možda i najbolju ove sezone. Bili smo maksimalno motivisani i zato za nas nije bilo olako izgubljene lopte. Znali smo sve o Zagrebu koji je bio dodatno istrošen, ali je ipak na kraju suvi kvalitet gostiju presudio.

Ostaje mi samo da čestitam mojim igračima na borbenoj i odgovornoj igri.

Ivica Obrvan, trener Zagreba: Nije bilo lako odigrati utakmicu protiv motivisanog rivala kao što je Sutjeska. Malo smo i mi ležernije ušli u meč, što su domaći iskoristili i bili do samog kraja u egalu, ali smo ipak slavili na iskustvo i kvalitet. Najbitnije je da nije bilo povreda te da smo nastavili pobjedničku seriju.

Sutjeska - Zagreb 30:33 (18:18)

Nikšić - Gradska dvorana. Gledalaca: oko 1.500. Sudije: Načevski i Nikolov (oba iz Makedonije). Sedmerci: Sutjeska 4(3), Zagreb 4(3).

Isključenja: Sutjeska 10, Zagreb 10 minuta.

Sutjeska: Rajković (17 odbrana i sedmerac), Jocović, Damjanović, Radulović 1, Blečić, Jovanović, Šekarić 4, Ašanin 3, Đođić, Vučković 6(1), Nikitović 5, Blagojević 5, Nikolić 3, Čizmović 3(2), Bojanić.

Zagreb: Šego (5 odbrana), Pešić (8 odbrana i sedmerac), Marić 6, Brozović 1, Kopljar 4, Matulić 3, Šprem 1, Špiler 3(2), Gojun 3, Štrlek 2, Horvat, J.Valčić 4, Vukić 3(1), T.Valčić, Kaleb 3, Ivić.