Lovćen pobjednički iz Šapca, Sutjeska iz Beograda

Dvostruki srpsko - crnogorski obračun završio pobjedama gostiju. Lovćen je svladao Metaloplastiku u Šapcu 25:21, a u dvoboju začelja Sutjeska je bila bolja od Crvene zvezde 21:20

Metaloplastika - Lovćen

Metaloplastika Zorka Keramika nije uspjela pred svojim navijačima zaustaviti Lovćen. Cetinjani su Šapčanima pokazali da su u ovom trenutku za klasu bolja momčad od njihovih ljubimaca. Metaloplastika je bolje otvorila susret i imala gol ili dva prednosti u prvih 20ak minuta. No nakon 8:8, gosti ubacuju u brzinu više i rade seriju 8-1 u zadnjih 10ak minuta te tako već do poluvremena riješavaju utakmicu u svoju korist. Na odmor se otišlo sa visokih 9:16. Metaloplastika na početku drugog dijela daje malu nadu svojim navijačima s 3 uzastopna gola, dolaze do 12:16, ali potom i primaju 4 za 12:20 te je do kraja ostalo pitanje s koliko će golova prednosti slaviti gosti s Cetinja. Trener Lovćena do kraja utakmice odlučio je dati prigodu igračima s manjom minutažom pa je Metaloplastika uspjela smanjiti razliku na konačnih +4 za Lovćen, 21:25. Goste je do pobjede predvodio Igor Marković sa 7 golova (od čega 4/4 iz sedmerca) dok su po 4 dodali Marko Jovetić i Mirko Radović. Kod Metaloplastike Luka Mitrović 5 golova, a Miloš Dragaš 4 (2 iz sedmerca).---------------
Crvena zvezda i Sutjeska odigrali su dvoboj koji je odlučio o posljednjem mjestu na tablici SEHA ligi. Sutjeska je došla do svoje druge pobjede u sezoni (do prve su došli također protiv Crvene zvezde u 10. kolu) i tako ostavila Crvenu zvezdu na začelju SEHA kolone. Gosti su se bolje snašli i vodili na poluvremenu 9:12, a sve nade u preokret domaćima su uništili odlični Sutjeskini golmani Marko Rajković koji je imao 15 obrana (1 sedmerac) i Zoran Jocović koji je obranio 6 lopti. Najefikasniji kod Nikšićana bio je Srđan Nikitović sa 7 golova, kod Crvene zvezde Vojislav Brajović postigao je 5.