Croatia osiguranje rutinski protiv Bosne BH Telekom, Borac m:tel nadigrao Metaloplastiku

Pobjeda 39:25 vratila Zagrebaše na 1. mjesto na tablici, Borac m:tel pobjedom 32:22 nastavio lov na 5. mjesto

Croatia osiguranje - Bosna

Susret klubova s vrha i dna tablice često zna ponuditi iznenađenje u korist slabijeplasiranog. No ovaj put to nije bio slučaj, prevelika razilka u kvaliteti ovih momčadi kao jedinu nepoznanicu nudila je broh golova viška Zagrebaša na kraju. Bosna je pristala biti domaćin u Zagrebu, a Zagrebaši su to iskoristili za veću minutažu mladih igrača te za +14 na kraju, 39:25. Znala je Bosna i jače stradati ove godine, tako da ovaj poraz mogu pripisati podnošljivima. Bila je to igra mačke i miša od prve do posljednje minute, Zagrebaši su čekali neku od brojnih pogrešaka Bosne u napadu i postizali lagane golove iz polukontri i kontri. U susretu u kojem je Zagrebu najvažnije bilo da se ne ozlijedi, kod Zagreba su najviše zabila krila, Manuel Štrlek 9, Jerko Matulić 8 i Ljubo Vukić 7 golova, ukupno 24 od 31 Zagrebovog gola. Nakon kraće ozljede nastupio je i Marko Kopljar (4 gola), a Ivica Obrvan može biti zadovoljan utakmicom koja je poslužila kao dobar trening za osminu finala EHF Lige prvaka. Zagreb se ovom pobjedom vratio na 1. mjesto na ljestvici. Imaju isti broj bodova kao i drugoplasirani Vardar, ali bolju gol-razliku i utakmicu manje.

----------------------
Zanimljiviji i neizvjesniji dvoboj očekivao se u Banja luci, no na kraju se pokazalo da je domaći Borac m:tel ipak za klasu jači od Metaloplastike. Prvo poluvrijeme ponudilo je dobar rukomet s obje strane, gosti su bolje otvorili i u 8. minuti vodili 4:6. Borac preokreće, u 20. minuti već je 12:8 no Metalopastika do kraja prvog dijela uspijeva smanjiti na 16:14. Gosti nisu uspjeli ponoviti dobro izdanje u nastavku. Susret je prelomljen u prvih 10 minuta drugog dijela, Borac odlazi na 21:16 u 40. minuti i Metalopastika se raspala. prednost domaćih rasla je iz minute u minutu da bi se zaustavila na konačnih +10, 32:22. Borac se tako uključio u borbu za 5. mjesto na kraju premijernog izdanja SEHA lige. Imaju bod manje i utakmicu više od NEXE-a te će upravo susret ovih dvaju protivnika 17.3. u Našicama dati odgovor na pitanje tko će biti 5. Strijelce i kompletnu statistiku pronađite ispod tablice na naslovnici.