Croatia osiguranje u derbiju bolje od Metalurga, Vardar bez problema protiv Izviđač Mi Grupe

Zagrepčani svladalo Metalurg 30:25, a Vardar Izviđač 26:21 pa su Skopljani ostali lideri na ljestvici

Metalurg - Zagreb

Derbi susret igran je u Varaždinu, a uoči utakmice Croatia osiguranje bilo je u boljoj poziciji. U momčad se vratila nekolicina ozlijeđenih dok nije bilo Marka Kopljara, a na drugoj strani trener Metalurga Lino Červar nije mogao računati na čak 5 igrača iz prve sedmorke uključujući i najboljeg golmana sa zadnjeg EP Darka Stanića. Budući se ova dva kluba sastaju za 7 dana u osmini finala EHF Champions League, oba su trenera morali i sakrivati neke zamisli. Zagreb se bolje snašao na početku, imao je vodstvo no ono nikad nije prelazilo 2 gola viška. Metalurg se nije predavao, bili su čvrsti u obrani i efikasni u napadu. Iako je Zagreb imao +2 u 28. minuti, Metalurg je uspio do poluvremena izjednačiti na 14:14. Domaći bolje otvaraju nastavak, u igru ulazi Ivano Balić i u 36. minuti Croatia osiguranje prvi put ima +3, 18:15. Metalurg se uspijeva konačno približiti na gol zaostatka u 50. minuti, 22:21 no Zagreb s tri uzastopna gola diže na 25:21 i pitanje pobjednika bilo je odlučeno. Vardar se vraća na -2 još jednom u 53. minuti, ali više od toga gosti nisu mogli, završilo je 30:25. Strijelce i svu ostalu statistiku pronađite ispod tablice na naslovnici.------------------
Vardar je ostvario novu pobjedu kojom se i dalje drži na 1. mjestu na tablici. U Skopju su nadigrali Izviđač Mi Grupu 26:21 no do pobjede su došli teže od očekivanog. Domaći su dobro otvorili utakmicu i kontrolirali rezultat tokom cijelog prvog poluvremena na kraju kojeg je stajalo 15:10. Međutim, domaći padaju u igru sredinom drugog dijela i Izviđač u 50. minuti dolazi na samo gol zaostatka, 20:19. Imali su gosti i napad za izjednačenje no Dobrivoje Marković krade loptu i u kontri diže na 21:19. Izviđač ponovno nije uspio realizirati napad, Vardar odlazi na +3 i gosti se više nisu uspjeli priključiti. U pobjedi 26:21 najefikasniji kod Vardara bili su Dobrivoje Marković i Jan Sobol sa 6 golova (Sobol 2 iz sedmerca), a kod Izviđač Mi Grupe Josip Ilić sa 7 golova (1 iz sedmerca). Vardar ostaje vodeći na tablici s 47 bodova i dvije utakmice više od Croatia osiguranja koje ima 44 boda.