Tatran pobijedio NEXE, Lovćenu crnogorski derbi

Tatran je pred svojom publikom potvrdio "Final 4", Lovćen svladao Sutjesku 31:22

Tatran Prešov - Bosna

Jedini slovački predstavnik u SEHA ligi nije dopustio NEXE-u produženje sna o nastupu na "Final 4" turniru. Tatran je pobjedom potvrdio nastup na zagrebačkom turniru najbolje 4 momčadi na kojem ćemo dobiti pobjednika prve sezone SEHA lige dok NEXE-u do kraja sezone ostaje obraniti 5. mjesto od banjolučkog Borac m:tel-a i cetinjskog Lovćena. Tatran je kontrolirao rezultat i susret u Prešovu od 1. minute, Našičane je u utakmici držao golman Mate Šunjić (ukupno 21 obrana) no gosti nisu uspjeli preokrenuti rezultat iako su imali prigoda za to. Već u 11. minuti zbog međusobnog naguravanja crveni karton zarađuju Michal Kopčo i Robert Markotić. Domaći prvi dio završavaju s +2, 14:12, a kada su početkom drugog dijela prednost digli na +5, 18:13 činilo se da je susret riješen. NEXE nije uspjevao približiti se na manje od 3 gola zaostatka sve do same završnice. U 56. minuti s dva uzastopna gola dolaze na -2, 25:23, a u 58. golom Kedže NEXE dolazi na samo gol zaostatka, 26:25. Imali su gosti i sedmerac za izjednačenje, nisu ga realizirali, a potom je na drugoj strani u napadu domaćih NEXE-u isključen Mrđenović, a Tatran je golom iz sedmerca ponovno vratio prednost na +2. Do kraja još po gol na svakoj strani za konačnih 28:26. Kod Tatrana najefikasniji Dainis Kristopans s 10 golova, 8 je zabio Radoslav Antl, kod NEXE-a Franjo Lelić 6, Ivan Slišković i Mario Obad po 4 gola.

--------------

U crnogorskom derbiju Lovćen je svladao Sutjesku 31:22 i tako se uključio u borbu za 5. mjesto na kraju sezone. Domaći su krenuli maksimalno angažirano pred svojim navijačima i već nakon 8 minuta vodili 8:0. Sve im ja polazilo za rukom, obrana Sutjeske nije imala riješenja za raznovrsni napad Lovćena i do poluvremena je bilo visokih 19:5. U drugom dijelu Lovćen malo usporava ritam i Sutjeska je ipak uspjela ublažiti poraz na konačnih +9, 31:22. Kod Lovćena Igor Marković 6 golova od čega 4 iz sedmerca, po 4 Andrija Pejović i Mirko Radović, u redovima Sutjeske Srđan Nikitović 6, Risto Blagojević i Ilija Vučković po 4 (Vučković 2 iz sedmerca).