NEXE i Tatran sigurno do novih bodova

Metaloplastika u Našicama nije uspjela iznenaditi sigurnog domaćina, završilo je 31:23, Sutjeska u Prešovu "stradala" od raspoloženog Tatrana 44:22

NEXE - Metaloplastika

NEXE i Tatran žele na "Final 4", a za dva se mjesta osim njih bori i Metalurg što garantira uzbudljivu završnicu SEHA lige. U Našicama je pala i Metaloplastika. Gosti iz Šapca držali su se prvih 10 minuta do 4:4, no NEXE tad ubacuje u višu brzinu i začas je bilo 12:6, a tu su prednost domaći održali do poluvremena za 18:11. Slična slika i u drugom dijelu, razlika se nije spustila ispod 5 golova za konačnih NEXE - Metaloplastika 31:23. Kod domaćina najefikasniji Marin Varvodić sa 6 golova, Nikola Kedžo i Deni Velić dodali su po 5, a oba golmana Mate Šunjić i Perica Lelić imali su po 10 obrana, zajedno su zaustavili čak 20 šuteva gostiju. U redovima Metaloplastike Miloš Mitrović i Dušan Medić po 7 golova, Medić je za to potrošio čak 17 šuteva. Kompletnu statistiku susreta pronađite ispod tablice na naslovnoj strani.Tatran je u pred 1600 svojih navijača razbio Sutjesku 44:22. Nakon početnog ispitivanja snaga, Tatran kod 3:3 radi seriju od 9:0 i tu je priči bio kraj. Ostalo je samo pitanje s kojom razlikom će motivirani domaćini ispratiti za klasu slabije goste. Do poluvremena je bilo +10, 19:9. Na žalost gostiju iz Nikšića, Tatran nije usporio ni u drugom poluvremenu za konačnih +22, 24:22. Najraspoloženiji kod Tatrana bio je mladi 20-godišnji srednji vanjski Dominik Krok sa 7 golova, Radoslav Antl, Dainis Kristopans i Radoslav Antl postigli su po 6 koliko i najefikasniji Sutjeskin igrač Srđan Nikitović.