Metalurg svladao Borac m:tel u zadnjim sekundama, Tatran rutinski kroz Bosnu

Naumče Mojsovski 4 sekunde prije kraja donio važna 3 boda Metalurgu, Tatran u Sarajevu nije imao većih problema

Metalurg- Tatran

Još jedna triler-utakmica, ovaj put u Skopju. Metalurg je dočekao Borac m:tel u ulozi favorita s obzirom na poziciju na ljestvici, ali i Banjolučani su imali ambicije u ovoj utakmici. Furiozni početak Borca donio im je vodstvo 4:1, bilo je to upozorenje za domaćine koji su se uspjeli pribrati i izjednačiti na 5:5. Do kraja poluvremena gledali smo utakmicu "gol-za-gol", poluvrijeme je završilo rezultatom 13:12 za Metalurg. Domaći bolje otvaraju drugi dio, odlaze na +3 na samom početku, no Borac uspijeva smanjiti to vodstvo i do same završnice Metalurg je imao gol ili dva prednosti. A onda u pretposljednjoj minuti šok u dvorani, golom Milana Đukića Borac dolazi na 25:25, bilo je to prvo izjednačenje u drugom dijelu. Metalurgu je ostalo 30ak sekundi za postizanje pobjedničkog gola. Trener Metalurga Lino Červar naredio je akciju na najefikasnijeg igrača utakmice Naumčeta Mojsovskog koji postiže pobjednički gol samo 4 sekunde prije kraja za konačnih 26:25. Bio je to 8 gol Mojsovskog, Miladin Kozlina dodao je 6 od čega 2 iz sedmerca. Kod gostiju, Milan Đukić 6 golova, Vukašin Stojanović i Srđan Trivundža po 5. Jako važna pobjeda Metalurga na putu  prema "Final 4". U drugom susretu sinoć, Tatran je u Sarajevu svladao Bosnu BH Telekom 38:28 (19:11). Bila je to rutinska pobjeda gostiju iz Prešova, od samog početka preuzeli su kontrolu utakmice i rezultata i pobjeda niti jednog trena nije došla u pitanje. Bosna koja je pronalaskom novog sponzora uspjela srediti situaciju i spasiti klub još čeka na prvu međunarodnu pobjedu. Bit će teško do kraja sezone, no oslanjanje na vlastite snage sigurno će u budućnosti dati rezultata. Protiv Tatrana su najefikasniji bili Muhamed Zulfić s 8 golova te Adis Hrbat i Tarik Alibegović s po 6. Tatran je do pobjede predvodio nezaustavljivi Radoslav Antl s 13 golova, a u strijelce su se upisali svi igrači koji su nastupili.