Vardaru triler u Šapcu

Metaloplastika Zorka Keramika imala je napad za izjednačenje, no Vardar PRO se izvukao i slavio 23:22 čime je preuzeo vodeće mjesto na tablici

Metaloplastika - Vardar

Više od 2000 ljubitelja rukometa u Šapcu vidjelo je pravi rukometni triler. Nakon poraza od Metalurga, Metaloplastika Zorka Keramika u roku 7 dana izgubila je i od drugog kuba iz Skoplja, Vardara PRO. Bila je to odlična utakmica čvrstih obrana i odličnih golmana s obje strane. Koliko je bilo neizvjesno govori podatak da je najveća prednost samo jednom u susretu iznosila 3 gola, no to nije trajalo ni minutu, sve ostalo bilo je unutar jednog ili dva gola. Metaloplastika je dobro otvorila utakmicu, poveli su 2 razlike i time gostima dali do znanja da imaju ambicija osvojiti bod(ove) u ovoj utakmici. No sredinom poluvremena Vardar okreće 3:5 u vodstvo 8:7, a do kraja prvog dijela uspijeva to vodstvo i povećati na 11:9. Kada je početkom drugog dijela Vardar poveo 12:9, činilo se da se susret polagano prelama u korist gostiju. No Metaloplastika se nije predavala, zahvaljujući čvrstoj obrani i odličnom golmanu Darku Arsiću (14 obrana) uspjeli su preokrenuti rezultat i povesti 16:15 sredinom drugog dijela. Arsićev kolega na drugoj strani također je imao svoj dan. Vladimir Abadžić ukupno je skupio čak 19 obrana, a jedna od ključnih bila je u 50. minuti kada je zaustavio kontranapad Nemanje Grujičića kojim bi domaći poveli 21:19. No to se nije dogodilo, u samom finišu Vardar s tri uzastopna gola vraća kontrolu utakmice, dolazi na 20:22 i ima čak dva igrača više. Međutim, niti tu nije bio kraj uzbuđenjima, Metaloplastika uspijeva poravnati na 22:22 u 59. minuti. 40ak sekundi prije kraja Stevan Vujović dovodi goste nadomak pobjede, postiže kako se pokazalo posljednji gol na utakmici za 22:23. Metaloplastika je imala napad za poravnanje no ovaj put je presudio nedostatak iskustva i Vardar je mogao početi slaviti teško izborenu pobjedu. Osim odličnog golmana Abadžića, Vardar je do pobjede predvodio Ratko Nikolić sa 6 golova (2 iz sedmerca), Vujović je dodao 3. Kod domaćih, Miloš Mitrović postigao je 6, a Nemanja Grujičić 5 golova. Odlična predstava u Šapcu, SEHA liga još jednom donijela mnoštvo uzbuđenja i odličan rukomet.