Croatia osiguranje i Vardar nastavljaju s pobjedama

Rukometaši iz Zagreba zadržali su vodeću poziciju na ljestvici domaćom pobjedom nad banaljučkim Borcem 37:32. U stopu ih prati Vardar koji je do nova tri boda došao pobjedom nad Sutjeskom u Nikšiću 29:24.

Borac- Zagreb

Rukometaši Croatia osiguranja svoje su "domaćinstvo" protiv banjalučkog Borca odradili u Varaždinu. Razloga je nekoliko, a jedan je svakako i dodatna promocija rukometa u gradu u kojem je daleke 1930. odigrana prva rukometna utakmica u Hrvatskoj. Zbog ozljeda, trener Zagreba Ivica Obrvan nije mogao računati na Balića, Špilera, Štrleka i Tončija Valčića dok je Mađar Gyula Gal u prijelaznom roku napustio klub. Trener gostiju Dragan Marković također je imao problema u momčadi, nedostajali su ozlijeđeni Obradović i Vranješ. I bez njih Borac je u prvom poluvremenu bio bolji protivnik, iskoristili su lošiju igru domaćih u obrani te otišli na odmor s minimalnom prednošću 18:17. Drugi dio bolje je otvorio Zagreb, razbranio se Ivan Pešić na golu, obrana je postala čvršća i s nekoliko kontri i golova Zlatka Horvata Zagreb je preuzeo vodstvo i kontrolu utakmice. Borac se koliko-toliko držao do 50. minute no više od časnog poraza nisu uspjeli izbjeći. Josip Valčić postigao je 6, Gojun, Horvat i Vukić po 5 golova, kod gostiju vrlo dobri Stojanović 8, Đukić i Šubara po 4 gola.Vardar Pro nastavio je pratiti Croatia osiguranje Zagreb u stopu. Do 11. pobjede došli su kod pretposljednje Sutjeske. Rutinski je trener gostiju odradio ovaj susret dobro raspodijelivši minutažu svim svojim igračima. Sutjeska je pružila dobar otpor, na gosti su kontrolirali susret od početka do kraja ne dopustivši domaćinu ni malo prigode za eventualnim iznenađenjem. Konačnih 29:24 za Vardar Pro i makedonska momčad može početi slagati planove za nastup na "Final 4" u Zagrebu. Gotovo svi igrači Vardar Proa upisali su se u strijelce, najviše su zabili Ratko Nikolić i Dobrivoje Marković - 6 golova. Toliko su postigli i najefikasniji u redovima domaćih, Radivoje Đođić i Bogdan Nikolić.